20Január2022

 

V sobotu 23.6.2018 obec Jamník usporiadala už piaty ročník obľúbenej akcie Jamnícke leto. Podujatie otvoril starosta obce, program moderoval p. Olejár. Pred samotným kultúrnym programom prebehli rôzne športové súťaže pre deti ZŠ a MŠ, ktoré pripravili ich učiteľky. Najlepší súťažiaci si prevzali medaily a vecné ceny. Súťaže vo varení guľášu sa zúčastnilo 8 družstiev: Drobnochovatelia, OTJ futbalisti, Hasiči, Spolok ČK, Klub dôchodcov, JKM, Poľovníci a Poslanci OZ. Komisia pre vyhodnotenie najlepšieho guľášu v zložení, starosta Danišoviec p. Miroslav Výrostek, starostka Matejovce n/Hornádom p. Marta Stanislavová, starosta z Odorína Ing. Mária Goduľová, p. Ľudka Repková hlavná kuchárka ŠJ, guľáš-majstri p. Ondrej Macejko st. a p. Jozef Jančár, výhlásila víťaza 5. ročníka, ktorým sa stalo družstvo Drobnochovateľov. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo OTJ - futbalistov a na treťom družstvo Spolku Červeného kríža.
Ako prví na pódiu v rámci kultúrneho programu vystúpili deti z materskej a základnej školy. Následne kultúrny program pokračoval vystúpením folklórnej skupiny PORÁČAN. Na pódiu ich vystriedala hudobná skupina zložená zo žiakov a učiteľov SUŠ Odorín. Program pokračoval vystúpením  domácej folklórnej skupiny JAMNIČAN, ktorí "pribehli" z krajskej súťaže "Nositelia tradícií" konanej na Spišskom salaši, kde získali dve zlaté pásma. Po malom čakaní vystúpila skupina TRAKY z Čane so svojou tvorbou. Vrcholom programu bolo vystúpenie domácej hudobnej skupiny SÁM SEBOU a tak si vytrvalí domáci i cezpoľní fanúšikovia vychutnali ich perfektnú šou. Na záver sa o zábavu postarala mladá domáca skupina BASIX. Deti si počas dňa užili nafukovaciu šmýkačku, či trampolínu a povozili sa na koníkoch. Kto chcel mohol ochutnať zo súťažných guľášov. Podujatie bolo poznačené nepriazňou počasia, avšak divákov a účinkujúcich to neodradilo a prišli si spoločne užiť pekný deň na Jamníckom Lete 2018. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili o prípravu, priebeh a úroveň podujatia.Galéria Obrázkov

Pre písanie komentárov sa prihláste

logo Jamnik-doleOÚ: Jamník 101, 053 22
Tel.: 053/ 449 21 14, Mobil: 0918 386 517
E-mail: obec@jamnik-spis.sk

Pondelok
8.00-12.00
13.00-15.30
Utorok
nestránkový deň
Streda
8.00-12.00
13.00-16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00-12.00

Počasie

Zasielanie noviniek na Váš e-mail

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť v nastaveniach prehliadača. - INFORMÁCIE.

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.